Editor’s notes:
--
Class 4A – Boys
1. Silsbee (17-8)
2. Yates (17-2)
3. Brazosport (21-5)
4. Lincoln (17-8)
5. Carter (23-3)
6. Center (25-2)
7. Hirschi (18-7)
8. Estacado (17-5)
9. Abilene Wylie (24-3)
10. Seminole (18-7)
11. Midlothian Heritage (24-6)
12. Argyle (21-6)
13. Waxahachie Life (27-7)
14. Boerne (26-4)
15. West Oso (22-7)
16. Waco Connally (19-7)
17. Krum (23-6)
18. Athens (22-2)
19. North Forest (11-9)
20. Faith Family (21-10)
21. Wilmer Hutchins (15-10)
22. Somerset (20-8)
23. Burkburnett (16-12)
24. Royal (19-6)
25. Roosevelt (19-10)
Class 3A – Boys
1. Jarrell (21-4)
2. Cole (29-1)
3. Peaster (20-8)
4. Brock (27-3)
5. Westwood (27-2)
6. Ponder (25-5)
7. East Chambers (26-1)
8. Edgewood (23-2)
9. Central Heights (23-7)
10. Holliday (22-4)
11. Bowie (20-6)
12. Wall (23-2)
13. Van Vleck (13-4)
14. Mt Vernon (25-1)
15. Commerce (15-8)
16. Van Alstyne (20-9)
17. Nocona (21-6)
18. Pollok Central (21-7)
19. LaMarque (16-11)
20. Hitchcock (16-11)
21. Kountze (18-9)
22. Teague (11-4)
23. Madison (8-16)
24. Newton (8-3)
25. London (16-11)
Class 1A – Boys
1. Lipan (27-1)
2. Nazareth (20-5)
3. Laneville (20-6)
4. Borden County (11-2)
5. New Home (22-3)
6. Slidell (22-5)
7. Graford (17-7)
8. Leggett (27-4)
9. Waelder (16-4)
10. Moulton (24-4)
11. Happy (11-7)
12. Texline (15-9)
13. Valley (12-1)
14. Eula (22-5)
15. Coolidge (16-2)
16. Bronte (24-1)
17. Ropes (17-5)
18. Meadow (15-6)
19. Ector (23-6)
20. Martinsville (18-6)
21. May (10-5)
22. Milford (6-3)
23. Avalon (16-4)
24. Oakwood (10-11)
25. Yantis (19-3)
TAPPS 2A – Boys
1. Sherman Texoma Christian (20-4)
2. Bryan Allen Academy (18-12)
3. Lubbock All-Saints Episcopal (21-5)
4. Conroe Covenant (20-4)
5. New Braunfels Christian (21-8)
6. Huntsville Alpha Omega (25-4)
7. Houston Robert M. Beren (14-3)
8. Dallas First Baptist (11-2)
9. Ft. Worth Bethesda (17-5)
10. Shiner St. Paul (14-6)
Class 4A – Girls
1. Liberty Hill (27-3)
2. Glen Rose (28-1)
3. Levelland (27-2)
4. Navasota (31-2)
5. Denver City (21-6)
6. Dallas Lincoln (26-3)
7. Houston Wheatley (24-3)
8. Canton (26-6)
9. Tatum (24-4)
10. Abilene Wylie (22-6)
11. Sanger (27-4)
12. Argyle (23-7)
13. SA Veterans Memorial (23-9)
14. Melissa (26-3)
15. Bushland (19-6)
16. Brownwood (26-5)
17. Bullard (27-7)
18. Midlothian Heritage (25-5)
19. Gilmer (25-6)
20. Hardin-Jefferson (25-5)
21. Lorena (23-8)
22. Navarro (24-8)
23. Mexia (21-7)
24. Devine (22-6)
25. West Oso (22-6)
Class 3A – Girls
1. Canadian (23-4)
2. Pottsboro (27-4)
3. Mt Pleasant Chapel Hill (28-2)
4. Wall (22-5)
5. Little River Academy (22-4)
6. Idalou (25-5)
7. Brock (24-6)
8. Jim Ned (21-7)
9. Winnsboro (18-11)
10. Leonard (24-3)
11. Teague (26-2)
12. Sunnyvale (26-3)
13. Poth (21-5)
14. Odem (25-6)
15. Cisco (22-4)
16. Mt Vernon (18-9)
17. Woodville (29-5)
18. Industrial (26-5)
19. Colorado City (24-6)
20. Shallowater (22-5)
21. Hitchcock (23-6)
22. Grandview (22-8)
23. Marion (21-10)
24. Marlin (23-8)
25. East Chambers (26-3)
Class 1A – Girls
1. Nazareth (26-3)
2. Garden City (28-1)
3. Dodd City (28-1)
4. Moulton (28-3)
5. Ropes (27-0)
6. Huckabay (23-5)
7. Nueces Canyon (24-4)
8. Rankin (28-5)
9. McMullen County (24-2)
10. Roby (22-6)
11. May (22-3)
12. Eula (22-7)
13. Robert Lee (21-3)
14. Rocksprings (20-4)
15. Hermleigh (21-6)
16. Jayton (22-6)
17. Leakey (19-8)
18. Slocum (18-9)
19. McLean (21-3)
20. Jonesboro (21-3)
21. Abbott (19-5)
22. New Home (23-6)
23. Klondike (17-5)
24. Gorman (22-3)
25. Iredell (16-3)
TAPPS 2A – Girls
1. Austin Waldorf (20-4)
2. Shiner St. Paul (15-7)
3. Red Oak Ovilla (14-2)
4. Bryan St. Joseph (15-11)
5. Woodlands Legacy Prep (18-5)
6. Bryan Allen Academy (9-5)
7. Lubbock Southcrest (12-3)
8. Lubbock All-Saints (12-11)
9. Muenster Sacred Heart (8-14)
10. Plainview Christian (11-15)